Ми допомагаємо Україні!
30% прибутку від продажу шин та дисків ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
Accord Tires
0
Шини, диски 095 815 91 65
Сервіс 095 165 88 81

Новини

  1. Головна /
  2. Новини /
  3. Чи є термін придатності шин?

Чи є термін придатності шин?

08:36 10 грудня 2021

У автовласників є різні думки щодо цього. Деякі автолюбителі вважають, що шини зберігають свої характеристики лише у перші п'ять чи шість років після випуску, а далі таку гуму краще не купувати.

У цій статті ми постараємося розібратися це міф або, правда. Спочатку розділимо два терміни – термін зберігання та термін використання.

Термін зберігання покришок

Багато шинних брендів дають на свої товари п'ятирічний термін зберігання і такий самий термін використання.

Під періодом зберігання потрібно розуміти час, протягом якого покришки не втрачають початкові хар-ки. Але важливо зберігати відповідно до певних правил.

Але важливо знати, що після закінчення цього терміну гума повинна бути утилізована! Такий період зберігання закладається виробником через закон, який дозволяє давати термін зберігання більше, ніж термін експлуатації. Наприклад, 3-річна гума анітрохи не гірша за нову, за умови правильного зберігання. Вчені із США кажуть, що період зберігання може становити навіть 10 років.

Термін експлуатації покришок

Це період, протягом якого виробник гарантує, що шини відповідатимуть заявленим характеристикам та їх використання буде безпечним на дорогах. Умовою гарантії є дотримання правил експлуатації.

Дата виробництва в маркуванні покришки
Ви зможете визначити дату виготовлення за нанесеним ДОТ-кодом. Такий код складається з двох частин – порядкового номера тижня та року випуску. Наприклад, 1119 – листопад 2019 року або 081998 – серпень 1998 року.

Дата виробництва в маркуванні

Термін експлуатації залежить від бренду

Інформація про термін придатності гуми відрізняється залежно від виробника, багато з яких не обмежуються періодом п'ять років. Розглянемо нижче інформацію щодо різних брендів з офіційних джерел.

Мішлен

Шини французького виробництва від бренду Мішлен відомі своєю довговічністю, принаймні саме так заявляє виробник. В одній зі своїх рекламних кампаній, шини порівнювали з бананами, з акцентом на тому, що це продукт, що не швидко псується. Ці заяви були офіційно підтверджені тестами шин в ОАЕ, Кореї та Німеччині, в ході яких було доведено, що немає різниці між новими покришками та такими ж 3-річною давністю.

Випробування проводилися за різними параметрами: стійкість авто на високій швидкості, бічне кочення та інше. Більш того, тест однорічних б/в шин показав їх рівнозначність новим шинам, які десять років зберігалися на складі.

Цими тестовими випробуваннями компанія Мішлен хотіла довести, що відлік терміну придатності їх покришок слід починати з моменту встановлення на автомобіль. Оскільки саме з цієї години шини відчувають на собі всі навантаження і зазнають зносу.

Континенталь

На офіційній сторінці компанії в інтернеті надана інформація щодо періоду придатності покришок.

«При дотриманні всіх необхідних умов зберігання гуми вона зберігатиме всі передбачені характеристики протягом п'яти років з моменту випуску.
Така нова гума може продаватися як нова і застосовуватися без будь-яких обмежень. Ми рекомендуємо не рідше ніж раз на 10 років замінювати весь комплект гуми на нову.»

Нокіан

Офіційна інформація свідчить:
«Період зберігання гуми не регулюється законодавчо, але наші шини вважаються новими, якщо були виготовлені не більше 5 років тому. Рекомендований термін експлуатації шин шість років, а максимально можливий не повинен перевищувати десять років.

Фахівці Акорд Таєрс дотримуються думки, що період зберігання шин не повинен перевищувати п'ять років, а термін використання з моменту встановлення не більше десяти років.

Для збільшення періоду служби покришок до максимально можливого їх зберігання повинно виконуватися в певних умовах, в прохолодному приміщенні, що кондиціонується без прямих променів сонячного світла. Далі від легкозаймистих речовин та джерел опалення.

Термін служби шин вже залежить від водія, його стилю їзди, правильно підібраного типорозміру, дорожнього покриття та іншого.

Підведемо підсумки

Основним чинником підвищення періоду служби є:

  1. якість шин;
  2. умови використання;
  3. умови зберігання;
  4. своєчасне усунення порізів та проколів

Насамкінець хочемо додати, що дата виробництва нових шин не повинна бути основним фактором при їх виборі.Читайте також
0